Városlista
2025. április 8, kedd - Dénes

Hírek

2013. Július 19. 11:46, péntek | Sport
Forrás: MTI

A halálesetek sem riasztják el Mányoki Attilát a La Manche-csatornától

A halálesetek sem riasztják el Mányoki Attilát a La Manche-csatornától

A La Manche-csatorna átúszására készül a különleges vízi vállalkozásairól ismert Mányoki Attila, akit az sem tántorít el céljától, hogy az Anglia és Franciaország közötti 35 kilométeres táv leküzdésére indulók közül többen is életüket vesztették.

Csak a legfrissebb eseteket tekintve: legutóbb egy fiatal angol nő szíve állt le egy mérfölddel a beérkezés előtt, tavaly pedig egy ír férfi szervezete adta meg magát a rendkívüli megterhelésnek.
"Valamilyen szinten benne van a pakliban a tragédia is, de ez nem riaszt vissza - mondta pénteken Mányoki Attila az MTI érdeklődésére. - Felesleges ilyesmivel foglalkozni, a legfontosabb az, hogy a lehető legjobban felkészüljek a kihívásra."
Az esztendők óta ultratávokat teljesítő magyar hozzátette, hogy az elővigyázatosság része az egészségügyi vizsgálatok sora is.
"Rengeteg orvosi papír kell a rajtengedély beszerzéséhez, például igazolni kell a versenyszervezők előtt, hogy minimum hat órát folyamatosan eltöltöttem már 15 fokos vízben" - tette hozzá.
Mányoki Attila úgy kalkulál, hogy a La Manche-csatorna átúszása körülbelül kilenc órába fog telni.
"Sok függ az időjárástól, az áramlatoktól, s ebből eredően a start időpontjától, amit csak az utolsó pillanatban tudok meg, addig felajzva várom az indulást. Az engedélyem augusztus 12. és 20. közötti időszakra szól, lehet, hogy már az első napon vízbe szállhatok, de lehet, hogy egy hetet is várakoznom kell" - nyilatkozott a magyar sportember.
A La Manche-próba amúgy az Ocean's Seven elnevezésű, hét állomásból álló nyíltvízi úszósorozat első része. Itt hét csatornát kell meghódítani külső segítség nélkül.
"A teljesítéshez az szükséges, hogy az ember képes legyen úszni nagyon hideg és nagyon meleg tengerekben. Az is nélkülözhetetlen, hogy az úszó fizikailag és mentálisan felkészült legyen minden ismert feltétellel, erős hullámokkal, áramlatokkal, erős szelekkel szemben" - mondta Mányoki Attila, hozzátéve, hogy az 1875-ös első eredményes kísérletet követően a La Manche-csatornát napjainkig 65 országból 873-an úszták át sikeresen. Évente 25-35 úszó tudja teljesíteni a harmincöt kilométeres távot.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 07. 07:37, hétfő | Sport

Japán Nagydíj - Verstappen rajt-cél győzelmet aratott

A címvédő és négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője rajt-cél győzelmet aratott a vasárnapi Forma-1-es Japán Nagydíjon.

2025. Április 07. 07:33, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - Kétgólos FTC-siker a derbin

A címvédő Ferencváros 2-0-s győzelmet aratott ősi riválisa, a vendég Újpest felett a labdarúgó OTP Bank Liga 26. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.

2025. Április 06. 08:16, vasárnap | Sport

Bundesliga - Lőw Zsolt irányításával megszerezte első győzelmét az RB Leipzig

A múlt vasárnap kinevezett Lőw Zsolt vezetőedző irányításával a Hoffenheim felett aratott 3-1-es szombati sikerrel megszerezte első győzelmét az RB Leipzig a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában.

2025. Április 05. 08:01, szombat | Sport

Sportlövő vk - Péni István összetett puskában aranyérmes Buenos Airesben

Péni István aranyérmet nyert a férfi puskások 50 méteres összetett számában a sportlövők Buenos Aires-i világkupaversenyén.