Városlista
2025. április 7, hétfő - Herman

Hírek

2011. November 21. 07:38, hétfő | Belföld
Forrás: Stop.hu/MTI

Két világsztár két nap alatt Budapesten

Két világsztár két nap alatt Budapesten

Két világhírű énekes ad koncertet a jövő héten a Papp László Budapest Sportarénában: kedden Tom Jones, szerdán Sade lép fel magyar közönség előtt.

Tom Jones legutóbb két évvel ezelőtt koncertezett a magyar fővárosban, és mutatta be telt ház előtt legnépszerűbb dalait. November 22-én hét zenész és két vokalista kíséretében ad műsort.

A 71 éves, walesi születésű énekes csaknem fél évszázaddal ezelőtt kezdte pályafutását, első zenekarát 1963-ban alapította. Első listavezető dala az It's Unusual volt 1965-ben, egy évvel később a Green, Green Grass of Home, 1968-ban a Delilah lett nagy sláger. Az erőteljes hangú Jones a nyolcvanas években Prince dala, a Kiss feldolgozásával tért vissza a sikerlistákra. Ezt a kislemezt a kísérletező újhullámos csapattal, az Art of Noise-zal közösen rögzítette, a korong több millió példányban kelt el világszerte. A kilencvenes években az If I Only Knew (1994) és a Sexbomb (1999) számított kiemelkedő Tom Jones-slágernek.

1965 óta mintegy 150 millió példányban adták el lemezeit. Legutóbbi - sorrendben 39. - stúdióalbuma, a tavaly megjelent Praise & Blame a második helyig kúszott fel a brit listákon. Tom Jones - aki 2001 és 2009 után harmadszor lép fel magyar közönség előtt - pályafutása során kapott Grammy-díjat, Brit Awardsot, 1999-ben átvehette a Brit Birodalom Érdemrendjét (OBE), 2006-ban lovaggá ütötte II. Erzsébet királynő.

Az igényes soul, rhythm & blues és dzsessz keverékével a nyolcvanas években sikert sikerre halmozó brit énekesnő, Sade szerdán lép fel a Sportarénában.

Sade Adu hosszú kihagyás, egy évtizednyi szünet után turnézik, óriási sikerrel. Az általában kétórás előadás során a régebbi nagy slágerek - köztük a Smooth Operator, a Love Is Stronger Than Pride, a No Ordenary Love - mellett a tavalyi visszatérő album, a Soldier of Love dalai is megszólalnak. Az immár 52 éves nigériai származású brit énekesnőt ma is azok kísérik, akik korábban: Stuart Matthewman basszusgitáros, aki Sade szerzőtársa is, Paul Denman billentyűs és Andrew Hale dobos, őket további öt zenész fogja kiegészíteni november 23-án a Sportarénában.

Az 1984-ben megjelent Diamond Life című bemutatkozó albuma után Sade és csapata 2001-ig valamennyi - még négy - stúdiólemezével bekerült az amerikai Billboard tízes listájára, és több mint 55 millió albumot adott el világszerte. A tavalyi Soldier of Love folytatta a sikerszériát, az amerikai slágerlista első helyén nyitott és maradt is még további három hétig. Sade eddig négy Grammy-díjat kapott.

Tom Jones és Sade egyaránt a Live Nation szervezésében lép fel a magyar fővárosban.

Címkék: Sade, tom jones

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.

2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld

Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron

A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.

2025. Április 07. 07:00, hétfő | Belföld

Két tiszai településen a Fidesz jelöltje diadalmaskodott

Tiszakécskén és Tiszafüreden is a nagyobbik kormánypárt jelöltje nyerte az időközi önkormányzati választást. Mindkét településen egy haláleset miatt kellett kiírni a szavazást.

2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld

ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom

Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani