Hírek
2019. Augusztus 01. 10:48, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Már csak pár napig lehet felsőoktatási pótfelvételire jelentkezni

Augusztus 7-én éjfélig lehet jelentkezni a pótfelvételi eljárásban meghirdetett, szeptemberben induló felsőoktatási képzésekre – közölte az Oktatási Hivatal csütörtökön az MTI-vel.
Pótfelvételire azok jelentkezhetnek, akiket a július 24-én zárult általános eljárásban egy általuk megjelölt képzésre sem vettek fel vagy idén nem adtak be felvételi kérelmet felsőoktatási intézménybe.
A hivatal közleményében kifejtette: a pótfelvételi eljárásban csakis egy felsőoktatási intézmény egyetlen - szinte kizárólag önköltséges - képzésére lehet kérelmet beadni a felvi.hu honlapról elérhető E-felvételiben. Az idei felsőoktatási pótfelvételiben meghirdetett szakokra vonatkozó információk és a jelentkezéssel kapcsolatos tudnivalók a felvi.hu honlapon olvashatók.
A jelentkezést legkésőbb augusztus 7-én éjfélig hitelesíteni is szükséges Ügyfélkapun keresztül vagy az E-felvételi felületéről kinyomtatott és aláírt hitelesítő adatlapot postára adva. Minden előírt dokumentum feltöltési határideje is augusztus 7. éjfél.
Ha a felsőoktatási intézmények alkalmassági, gyakorlati vizsgát vagy – elsősorban mesterképzések esetében – felvételi vizsgát írnak elő, a pótfelvételi hirdetményében jelzik. Ugyancsak itt közlik a vizsga időpontját is, és az idő rövidsége miatt külön behívó levelet általában nem küldenek.
A ponthatárokat előreláthatólag augusztus 26-án hirdetik ki, ekkor dől el, kit vettek fel a pótfelvételiben az általa megjelölt képzésre. Kitértek arra is, hogy az idei általános felsőoktatási felvételi eljárásban már meghirdetett képzések esetében a pótfelvételi ponthatára nem lehet alacsonyabb a július 24-én meghatározottnál. A ponthatár egyetlen képzés esetében sem lehet alacsonyabb a jogszabályi minimumnál: alap- és osztatlan képzés esetén 280, felsőfokú szakképzés esetén 240, mesterképzés esetén pedig 50 pontnál.
A felvett jelentkezők a felvételi határozatot és a beiratkozással kapcsolatos tudnivalókat a ponthatárok kihirdetését követően felsőoktatási intézményüktől kapják meg augusztus 31-ig.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 10. 10:29, hétfő | Belföld
Mától folyamatosan érkeznek a gépjárműadós határozatok
A befizetési határidő április 15. A több, mint 3,3 millió érintett közül elsőként azok kapják meg a határozatot, akik letöltötték a NAV-Mobilt.
2025. Március 10. 07:39, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna uniós tagsága összedönti az európai gazdaságot, ezért ennek nem szabad megtörténnie!
Ukrajna uniós tagsága összedönti az európai gazdaságot, ezért ennek nem szabad megtörténnie - véli a miniszterelnök.
2025. Március 10. 07:36, hétfő | Belföld
Több hullámban eső érkezik a héten
Változékony idő várható a jövő héten és több hullámban kell esőre készülni, a szél pedig gyakran lesz élénk, olykor erős, viharos. A hőmérséklet csúcsértéke 20 Celsius-fok körül alakul
2025. Március 09. 11:08, vasárnap | Belföld
Varga Mihály: a jegybank legfőbb célja az árstabilitás fenntartása
A jelenlegi gazdasági körülmények között a jegybanknak az árstabilitás elérésére és fenntartására kell koncentrálnia