Városlista
2025. április 14, hétfő - Tibor

Hírek

2012. Augusztus 01. 08:12, szerda | Külföld
Forrás: MTI

Másfél év börtön, amiért lányát halálos betegnek hazudta

Másfél év börtön, amiért lányát halálos betegnek hazudta

Másfél év börtönre ítéltek egy brit rendőrnőt, amiért egyik lányát halálos betegnek hazudta, hogy több szabadságot kaphasson.

A 40 éves Rachel Hewittnak azért volt szüksége több szabadidőre, hogy kellő figyelmet szentelhessen 13 és 16 éves lányai lovaglókarrierjének.
Az anya munkahelyén, a South Elmsall-i rendőrségen főnökeinek azt állította, hogy nagyobbik lánya rákbeteg, meg kell őt műteni. Később betegszabadságot kért - és kapott - arra hivatkozva, hogy depressziós lett a bánattól, mivel a műtét nem hozott kellő eredményt, és lányát kemoterápiával kell kezelni, de még azzal is csak haladékot kapott a haláltól.
Mindezalatt lányai kiváló egészségnek örvendtek és rendszeresen indultak díjugrató versenyeken - adta hírül a The Sun című brit lap.
A nő közlekedési rendőrként dolgozott, immár nem tartozik az állományba.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 14. 07:46, hétfő | Külföld

Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna ameri

Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna amerikai használatáról és a kínai befolyás visszaszorításáról.

2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld

Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese

2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében

Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.

2025. Április 10. 07:07, csütörtök | Külföld

Donald Trump 90 napra felfüggesztette a vámokat, Kínát kivéve

Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az amerikai vámok alkalmazása terén, egyben azonnali hatállyal megemelte a Kínára vonatkozó vámtételt 125 százalékra.